Saç Ekimi DHI/Choi Pen Tekniği

Kanal açma ve ekim işlemi eş zamanlı olarak choi pen (kalem) tekniği ile gerçekleştirildiği için daha yoğun ve doğal ekim yapmayı sağlar.

En sık tercih edilen yöntemlerden olan DHI saç ekimi uygulamasında, ekilecek bölge için gerekli olan greftler ense ya da kulak arkası bölgelerinden alınır.Bu greftlerin dışarıda bulunduğu süre diğer saç ekimi işlemlerinden daha kısa olduğundan, çok daha sağlıklı ve güçlü saç köklerine sahip olunur.
İşlem esnasında donör bölgeden alınan greftlerin ekimi için saç ekimi yapılacak bölgede herhangi bir delik açılmaz. Alınan saç kökleri choi pen adı verilen kalemlerin içerisine yerleştirilip ekim yapılır. Choi kalemine yerleştirilmiş saç kökleri açı ve yön belirlendikten sonra iğnenin itme özelliği sayesinde ekim gerçekleştirilir.
İsteğe bağlı olarak ekim işlemi tıraşsız da yapılabilir. Özellikle kadınların tercih ettiği kalem tekniğini kullanarak tıraşsız saç ekimi uygulaması ile günlük yaşantınıza en hızlı şekilde dönüş yapabilir ve herhangi bir farklılıkla karşılaşmazsınız.

× WhatsApp