Saç Ekimi Fue Tekniği

FUE tekniğiyle saç ekimi, lokal anestezi ve sedasyon yöntemi ile uygulanan bir işlemdir.
FUE tekniğinde; donör saha adı verilen iki kulak arasındaki bölgeden kıl kökleri çıkarıldığı gibi göğüs, sakal, ve genital bölgesinden de alınarak 0,7 ve 0,8 mm çapındaki silindirik mikro uçlarla tek tek çıkarılmaktadır. Saç köklerinin çıkarılma işlemi, manuel punch ya da mikro motor adı verilen cihazla gerçekleştirilmektedir.
FUE teknolojisi ile elde edilen doğal sonuçlar, bu başarısını safir fue saç ekimi yöntemi ile safir uçlu özel kristal kanal açıcı kullanarak daha iyi sonuçlar elde edilmektedir.
Safir uç ile yapılan saç ekiminde, daha sık ekim yapılabilir ve bu da yüksek yoğunluk isteyen hastalar için büyük avantaj sağlar.
FUE tekniğiyle birlikte saç kökleri; yalnız iki kulak arasındaki bölgeden değil, kulak üzerindeki bölgeden de alındığından, daha yüksek saç sayısına ulaşılabilir. Bir seans içinde yaklaşık olarak, 5000 ile 18750 saç teli elde edilebilir.
Saçların alınacağı donör bölgede kesik ya da dikiş yapılmadığı için bu bölgede iyileşme daha hızlı sağlanır. Saç ekimi yapılan kişiler 10 gün içinde aktif olarak sosyal hayatlarına dönebilirler.
Bu teknik kullanılırken dikişe başvurulmadığından, dikiş aldırmak ve dikişle dolaşmak durumunda kalınmaz. Hastalar, kendilerini bu konuda rahat hissedebilirler.

× WhatsApp